Trvalé efekty

Tento projekt je jedním z klíčových nástrojů v realizaci Národní politiky VaVaI v ČR na léta 2009-2015, kde Opatření A3-1 uvádí zásady hodnocení a financování, ze kterých návrh toho projektu vychází. Odtud vyplývají i aktivity plánované po skončení projektu, tedy zejména realizace navržených systému hodnocení a financování a eventuální ustavení hodnotící instituce. Náklady ze státního rozpočtu na tyto aktivity lze odhadnout obtížně, protože budou záviset na rozsahu přijatých závěrů projektu. Vzhledem k tomu, že se jedná o změny v pravomoci vlády a parlamentu, neboť musí být upraveny zákonem, a že se týkají podstatné části národního systému, můžeme vycházet ze zahraniční zkušenosti, kde tyto náklady představují 1 - 5 % z částky alokované na veřejnou podporu.

Pro udržitelnost projektu budou následujících 5 let po skončení projektu monitorovány pracovníky MŠMT pokračující aktivity. Dlouhodobá udržitelnost projektu závisí na tom, jak se podaří získat rozhodující klíčové hráče a zájmové skupiny pro podporu reformních kroků. V rámci aktivity 7 bude využito všech prostředků propagace a diseminace výsledků směrem ke každé složce cílové skupiny. Podstatnou roli bude hrát těsná spolupráce a vzájemná koordinace činností s poskytovateli veřejné podpory a RVVI.

 
(!)EDITOVAT

ODBĚR AKTUALIT

E-mailem: nechte si zasílát aktuality z projektu přímo do své schránky.

RSS kanálem: odebírejte automaticky novinky přímo do své RSS čtečky.

rss ico

» NEWSLETTER

Vychází přibližně jednou za pět až šest týdnů a obsahuje důležité zprávy o dění v projektu, pozvánky na nadcházející události a upozornění na výstupy. > více
/ Archiv čísel1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Struktura webu IPN METODIKA

Mapa stránekKlávesové zkratkyRSS