Hodnocení vědy a výzkumu podle expertů IPN Metodika

hodnoceni_vedy
11. březen 2014

Zástupci IPN Metodika vystoupili na konferenci VšeVěd 2014, kde se vyjádřili k různým aspektům hodnocení vědy. Na konferenci, která se konala 26.–28. 2. 2014 v Dříteči a zaměřovala se zejména na sběr, zpracování, vykazování a hodnocení výsledků vědy a výzkumu do RIV, promluvili experti IPN Metodika spolu se zástupci Sekretariátu RVVI a pořádající společnosti DERS. Zatímco první den konference patřil tématům, jež prezentovali odborníci z RVVI, druhý den naplnili svými přednáškami představitelé IPN Metodika.  

Hlavní odborná garantka IPN Metodika, prof. Ing. Jitka Moravcová, CSc., hovořila o hodnocení výzkumu a vývoje na vysokých školách. Kromě řady dat a odborných informací také uvedla, že je to problematika velmi složitá, která nemá jedno nekonfliktní řešení a která vyžaduje trpělivost a ochotu ke shodě všech zúčastněných stran. „Tato akce je dobrým nástrojem pro hledání konsenzu v této intenzivně diskutované oblasti,“ ocenila přínos konference VšeVěd prof. Moravcová.

S prezentací na téma financování vědy dále vystoupil RNDr. Jiří Rákosník, CSc., expert IPN Metodika z klíčové aktivity KA3, která se soustředí právě na systém financování. Zastoupena byla také klíčová aktivita KA2, jež se zabývá systémem hodnocení. Expert KA2 Ing. Martin Srholec, Ph.D., se na konferenci zaměřil na programy účelové podpory a to, jaké nároky by měla splňovat data používaná pro jejich hodnocení.

Po přednáškách následovala živá diskuze, v níž se účastníci konference zajímali zejména o současný stav řešení projektu, způsoby hodnocení výzkumných organizací a zkušenosti ze zahraničí.

Prezentace expertů IPN Metodika jsou pro vás ke stažení v tomto článku.

(!)EDITOVAT

 

 
 
Dále by vás mohlo zajímat

ODBĚR AKTUALIT

E-mailem: nechte si zasílát aktuality z projektu přímo do své schránky.

RSS kanálem: odebírejte automaticky novinky přímo do své RSS čtečky.

rss ico

» NEWSLETTER

Vychází přibližně jednou za pět až šest týdnů a obsahuje důležité zprávy o dění v projektu, pozvánky na nadcházející události a upozornění na výstupy. > více
/ Archiv čísel1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Struktura webu IPN METODIKA

Mapa stránekKlávesové zkratkyRSS