/ Návrh metodiky hodnocení ve VaV a zásad financování

Hodnocení výzkumných organizací /

< zpět

Závěrečná zpráva 1 / Hodnocení výzkumných organizací

Závěrečná zpráva 1 je v první ze Závěrečných zpráv studie navrhující Metodiku hodnocení a zásady institucionálního financování výzkumu a vývoje (VaV) v České republice. Metodika hodnocení (MH), která je navržena v této zprávě, definuje klíčové principy budoucí Metodiky hodnocení a stanovuje její základní součásti.

 

V Závěrečné zprávě 1 nejprve Technopolis stanovil kontext pro Metodiku hodnocení. Metodika hodnocení bere v potaz prostředí a souvislosti systému VaV v České republice (viz kapitola 2) a staví na důkladné analýze zahraničních konceptů hodnocení (více v kapitole 3). V kapitole 4 je popsána vlastní Metodika hodnocení, její klíčové principy a základní prvky. V kapitole 5 prezentujeme struktury a procesy pro implementaci metodiky.

K Metodice hodnocení se vztahují následující příslušné Podkladové zprávy (Background Reports – BR):

(!)EDITOVAT

 

 

BR 1 / Systémy hodnocení v mezinárodní praxi

Evaluation systems in international practice

This report constitutes a background report to the Final report 1 – The R&D Evaluation Methodology. It collects the outcomes of the analyses related to the evaluation systems in ten countries. It sets the context for the study team's design of the new evaluation system in the Czech Republic through an analysis of the strengths and weaknesses of each system.

(!)EDITOVAT

BR 2 / Typologie výzkumných organizací a dopady hraničních hodnot metodiky hodnocení (MH)

Typology of Research Organisations and Effects of the EM Thresholds

This report constitutes a background report to the Final report 1 – The R&D Evaluation Methodology. It reports on the analyses related to the typology of the Research Organisations and the effects of the thresholds envisaged for participation in the National Evaluation of Research Organisation (NERO) that informed the evaluation and institutional funding system design.

(!)EDITOVAT
(!)EDITOVAT

ODBĚR AKTUALIT

E-mailem: nechte si zasílát aktuality z projektu přímo do své schránky.

RSS kanálem: odebírejte automaticky novinky přímo do své RSS čtečky.

rss ico

» NEWSLETTER

Vychází přibližně jednou za pět až šest týdnů a obsahuje důležité zprávy o dění v projektu, pozvánky na nadcházející události a upozornění na výstupy. > více
/ Archiv čísel1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Struktura webu IPN METODIKA

Mapa stránekKlávesové zkratkyRSS