Experti IPN Metodika jednali se zástupci aplikovaného výzkumu

Experti IPN Metodika jednali se zástupci aplikovaného výzkumu
24. únor 2015

Garanti IPN Metodika se sešli se zástupci organizací aplikovaného výzkumu, aby projednali jejich pohled na navrhovaný systém hodnocení a financování VaVaI. Akce se konala na pozvání Jaromíra Vebera, náměstka ministra pro vysoké školství a výzkum, v Malém zrcadlovém sále MŠMT 23. 2. 2015.

Prof. Ing. Jitka Moravcová, CSc., hlavní odborná garantka IPN Metodika, připravila pro přítomné podrobnou prezentaci zaměřenou na hodnocení výsledků aplikovaného výzkumu. Vysvětlila také klíčové principy chystané metodiky institucionálního hodnocení a poukázala na některé aspekty, které souvisí se specifickou situací aplikovaného výzkumu. 

Prezentaci průběžně doplňovala bohatá diskuze všech zúčastněných. „Shodli jsme se kromě jiného na tom, že je předně třeba správně definovat jednotlivé typy výzkumných organizací, dále určit, co je excelence ve výzkumu a konečně zajistit věrohodnou evidenci výsledků,“ shrnula nejdůležitější body diskuze profesorka Moravcová.

Prezentaci z kulatého stolu přikládáme v příloze tohoto článku.

(!)EDITOVAT

 

 
 
Dále by vás mohlo zajímat

ODBĚR AKTUALIT

E-mailem: nechte si zasílát aktuality z projektu přímo do své schránky.

RSS kanálem: odebírejte automaticky novinky přímo do své RSS čtečky.

rss ico

» NEWSLETTER

Vychází přibližně jednou za pět až šest týdnů a obsahuje důležité zprávy o dění v projektu, pozvánky na nadcházející události a upozornění na výstupy. > více
/ Archiv čísel1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Struktura webu IPN METODIKA

Mapa stránekKlávesové zkratkyRSS