KA2 – Systém hodnocení

Doc. Ing. Daniel Münich, Ph.D.Garant
Doc. Ing. Daniel Münich, Ph.D.

 

Řešení KA2 je postaveno na průniku doporučení IPN Audit VaVaI a Dlouhodobých principů hodnocení a financování schválených RVVI a obsahovat bude:

 1. vytvoření oborových metodik hodnocení (OMH), které budou podrobně popisovat hodnotící kritéria pro hodnocení výstupů (druhy výsledků) a výsledků činnosti (širší společenské, ekonomické a další přínosy) VO v jednotlivých oborech ve vztahu vůči světovým standardům. Bude optimalizována oborová struktura pro OMH. Součástí bude i proces ustavování hodnotících struktur (expertních panelů oborových skupin pro přípravu návrhu OMH) a procesní pravidla hodnocení, struktura informačních podkladů pro hodnocení, popis technického a personálního zajištění, struktura a formát pro zveřejnění výsledků hodnocení.
 2. návrh dalších vhodných indikátorů specifických podle typu VO.
 3. malé pilotní ověření hodnocení na vybraném vzorku všech typů VO, a to včetně informovaného peer review zahraničními odborníky, jehož výsledky budou mít hodnocené VO k dispozici.
 4. zásady hodnocení programů a poskytovatelů a návrh způsobů mezioborové koordinace s cílem poskytnout podklady pro informovaná politická rozhodnutí.
 5. detailní a praktické seznámení se s praxí ve vybraných evropských zemích (Velká Británie, Finsko, Švédsko, Rakousko, Holandsko). Realizováno bude pracovním týdenním pobytem vždy min. 3členné skupiny zástupců týmu na relevantních zahraničních institucích, kde se podrobně seznámí s praktickými aspekty hodnocení a financování. Zejména se zaměří na oborové metodiky hodnocení, využití bibliometrických údajů, rozsah informací vyžadovaných od hodnocených aktérů, zpracování informací a role a postavení hodnotící instituce. Budou realizovány konzultace s koordinátory hodnocení v těchto zemích pro identifikaci silných/slabých míst těchto systémů. Z praxí těchto srovnávacích zemí vznikne "Studie dobré zahraniční praxe".

Řešení KA2 v bodech 1-4 bude ve spolupráci týmu projektu s externím dodavatelem vybraným ve veřejné zakázce.

Výstupy:

 • Průběžná a závěrečná zpráva o plnění veřejné zakázky.
 • Návrh oborových metodik hodnocení výsledků VaVaI.
 • Návrh hodnocení institucí VaVaI pro účely institucionálního financování.
 • Návrh hodnocení poskytovatelů podpory.
 • Výsledek pilotního ověření návrhu hodnocení VO na vybraných institucích (VVI, VVŠ, ostatní VO).
 • Studie dobré zahraniční praxe.

 

Přečtěte si:

(!)EDITOVAT

ODBĚR AKTUALIT

E-mailem: nechte si zasílát aktuality z projektu přímo do své schránky.

RSS kanálem: odebírejte automaticky novinky přímo do své RSS čtečky.

rss ico

» NEWSLETTER

Vychází přibližně jednou za pět až šest týdnů a obsahuje důležité zprávy o dění v projektu, pozvánky na nadcházející události a upozornění na výstupy. > více
/ Archiv čísel1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Struktura webu IPN METODIKA

Mapa stránekKlávesové zkratkyRSS