KA5 - Harmonogram pro přechodné období a podklady pro legislativní změny

Mgr. Romana StrnadováGarant
Mgr. Romana Strnadová

Bude řešena otázka, jak postupovat v přechodném období 2013-2014 tak, aby uvedení nových systémů vypracovaných v rámci projektu bylo plynulé a bez diskontinuit či velkých skoků, které by způsobily nestabilitu systému. Podle výsledků KA1 až 4 bude navržen harmonogram jednotlivých kroků a legislativních změn tak, aby návrh nového systému mohl platit v optimální variantě od roku 2015. Součástí bude veřejná diskuse aktérů k navrhovaným změnám, připomínkové řízení a vypořádání připomínek.

Předpokladem plnění aktivity je dlouhodobá a intenzivní spolupráce týmu projektu s KHV, RVVI a representacemi dalších aktérů (AV, RVŠ, Konference rektorů, profesní sdružení apod.), která bude rovněž podporována KA7.

 

Bude zpracován

  1. příspěvek do věcného záměru zákona nahrazujícího zákon č.130/2002 Sb. a novely zákonů souvisejících,
  2. velké RIA pro návrhy případných úprav institucionálního uspořádání systému VaVaI po roce 2015. RIA budou zpracovány podle obecných zásad pro hodnocení dopadů regulace ke všem klíčovým komponentám výsledků, kde budou výstupem podklady pro legislativní změny. Součástí procesu RIA budou standardně i konzultace se zainteresovanými skupinami včetně konzultací s RVVI, KHV, OK, TAČR, GAČR a dalšími klíčovými hráči,
  3. přijetí závěrů projektu bude znamenat i změnu některých vnitřních předpisů VO, ve spolupráci s IPN projektem Efektivní instituce budou vypracovány pokyny pro tvorbu nových dokumentů v této oblasti.

Tato aktivita bude zajišťována týmem projektu, pracovníky MŠMT a právníky.

 

Výstupy

  • Harmonogram postupných kroků realizace návrhů nového hodnocení a financování institucí z veřejných prostředků VaVaI.
  • Doporučené změny vnitřních předpisů VVŠ.
  • Příspěvek do věcného záměru zákona nahrazujícího zákon č.130/2002 Sb. a návrhy novel zákonů souvisejících.
(!)EDITOVAT

ODBĚR AKTUALIT

E-mailem: nechte si zasílát aktuality z projektu přímo do své schránky.

RSS kanálem: odebírejte automaticky novinky přímo do své RSS čtečky.

rss ico

» NEWSLETTER

Vychází přibližně jednou za pět až šest týdnů a obsahuje důležité zprávy o dění v projektu, pozvánky na nadcházející události a upozornění na výstupy. > více
/ Archiv čísel1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Struktura webu IPN METODIKA

Mapa stránekKlávesové zkratkyRSS