Proběhla prezenční zasedání expertních hodnoticích panelů

Proběhla prezenční zasedání expertních hodnoticích panelů
12. červenec 2015

Ve dvou týdnech od 29. 6. do 10. 7. 2015 proběhla v Praze v Národní technické knihovně prezenční zasedání členů expertních hodnoticích panelů v rámci pilotního ověření Metodiky. Zapojilo se do něj 15 vědeckých organizací různých typologií, jejichž předmětem výzkumu je výlučně či částečně chemie nebo historie.

Po třech jednodenních kalibračních zasedáních, která se konala v Praze v květnu za účasti předsedů hlavních a oborových panelů, se tentokrát jednání zúčastnili všichni členové obou typů panelů. Celkem 35 zahraničních odborníků doplněných šesti českými reprezentanty vědecké komunity a uživatelů se ve třech hlavních panelech a devíti oborových panelech věnovalo přípravě hodnoticích zpráv pro 31 zúčastněných výzkumných jednotek („research units“). V týmu zahraničních panelistů se objevila řada zvučných jmen odborníků se zkušeností z analogických hodnocení.

Předsedy hlavních panelů byli za přírodní vědy prof. Erik Thulstrup z Dánska pyšnící se mnohaletou expertizou v posuzování výzkumu a vývoje v řadě států a prací pro Světovou banku, za inženýrství a technologie prof. Jonathan Seville, děkan fakulty inženýrství a přírodních věd z Univerzity Surrey ze Spojeného království a za humanitní vědy prof. Michael North, z Univerzity v Greifswaldu ve Spolkové republice Německo.

Z předsedů oborových panelů jmenujme namátkou význačné představitele střední vědecké generace, Dr. Philippe Hapiota (Hirschův index h=42) z CNRS, který je vědeckým delegátem pro chemii v Radě pro evaluaci výzkumu a vysokých škol ve Francii (HCERES) či mikrobiologa prof. Arnolda Driessena z University v Groningenu, Nizozemí (h=67), který se v loňském roce účastnil hodnocení výzkumných organizací v Portugalsku.

Součástí prezenčních zasedání expertních hodnoticích panelů byly i návštěvy („on-site visits“) několika výzkumných jednotek, které všichni panelisté hodnotili jako vysoce přínosné a neměly by v procesu hodnocení rozhodně chybět.

Panelisté připraví během dvou letních měsíců hodnoticí zprávy pro všechny zúčastněné výzkumné jednotky a tyto zprávy pak budou předány jejich představitelům ke komentování. Jak panelisté tak i hodnocené výzkumné jednotky jsou vyzváni k vypracování připomínek a návrhů na úpravu Metodiky. Závěrečné slovo k Metodice i jejímu pilotnímu ověření pak bude vypracováno po konferenci konané dne 15. 10. 2015.

dsc5008
dsc5030
dsc1345
(!)EDITOVAT

 

 
 
Dále by vás mohlo zajímat

ODBĚR AKTUALIT

E-mailem: nechte si zasílát aktuality z projektu přímo do své schránky.

RSS kanálem: odebírejte automaticky novinky přímo do své RSS čtečky.

rss ico

» NEWSLETTER

Vychází přibližně jednou za pět až šest týdnů a obsahuje důležité zprávy o dění v projektu, pozvánky na nadcházející události a upozornění na výstupy. > více
/ Archiv čísel1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Struktura webu IPN METODIKA

Mapa stránekKlávesové zkratkyRSS