Rada projektu podpořila IPN Metodika

rad_ipn
11. duben 2014

Členové Rady projektu, kteří se sešli 20. 3. 2014 na MŠMT, doporučili pokračovat v realizaci IPN Metodika. Svým stanoviskem tak podpořili podepsání smlouvy s uchazečem, kterého vybrala hodnotící komise složená z řešitelů IPN Metodika a zástupců MŠMT, v zadávacím řízení v polovině března.

Na úvod zasedání představila prof. Ing. Jitka Moravcová, CSc., hlavní odborná garantka projektu, členům Rady novou posilu týmu IPN Metodika, kterou je od března prof. RNDr. Dalibor Štys, CSc. Bývalý ministr školství má v projektu na starosti klíčovou aktivitu KA04. V jejím rámci povede tzv. „velké pilotní ověření,“ které otestuje způsob hodnocení výzkumných organizací, jež navrhne dodavatel veřejné zakázky.

Právě veřejná zakázka s názvem „Metodika hodnocení ve VaV a zásady financování“ byla hlavním tématem březnového zasedání Rady. Profesorka Moravcová přítomným shrnula průběh zadávacího řízení, které se konalo formou jednacího řízení s uveřejněním. Vysvětlila, jakými kritérii komise nabídky posuzovala a jakým způsobem vybrala vítězného uchazeče.

„Vše je zdůvodněné a připravené k podpisu smlouvy,“ apelovala prof. Moravcová na její včasné uzavření. „Časový harmonogram projektu je těsný a proto je potřeba začít s plněním zakázky co nejdříve,“ uvedla. Dodavatel veřejné zakázky má na práci od podepsání smlouvy jeden rok a IPN Metodika končí v červnu 2015.

Hlavním úkolem pro dodavatele je navrhnout nové metodiky hodnocení výzkumných organizací s prvky mezinárodního oborového informovaného peer-review a doporučit nový systém institucionální financování výzkumu a vývoje v České republice.  „Důležité je, že během celého procesu řešení zakázky počítáme s diskuzí a prostorem pro připomínky,“ zdůraznila profesorka Moravcová jednu z výhod chystané smlouvy.

Zápis z Rady IPN Metodika a prezentaci prof. Moravcové si můžete prohlédnout v příloze tohoto článku.

(!)EDITOVAT

 

 
 
Dále by vás mohlo zajímat

ODBĚR AKTUALIT

E-mailem: nechte si zasílát aktuality z projektu přímo do své schránky.

RSS kanálem: odebírejte automaticky novinky přímo do své RSS čtečky.

rss ico

» NEWSLETTER

Vychází přibližně jednou za pět až šest týdnů a obsahuje důležité zprávy o dění v projektu, pozvánky na nadcházející události a upozornění na výstupy. > více
/ Archiv čísel1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Struktura webu IPN METODIKA

Mapa stránekKlávesové zkratkyRSS