Rada se informovala o průběhu projektu

Rada se informovala o průběhu projektu
03. březen 2015

Rada IPN Metodika zasedala 11. 2. 2015 na MŠMT, aby se seznámila s tím, jak se projekt vyvíjel od jejího posledního setkání, které se uskutečnilo v listopadu 2014. Členy Rady v podkroví U Lužického semináře přivítal její předseda, náměstek ministra pro vysoké školství a výzkum Jaromír Veber.  

S podrobnostmi o průběhu projektu přítomné seznámila hlavní odborná garantka IPN Metodika Jitka Moravcová. Zaměřila se zejména na některé základní stavební kameny navrhovaného systému hodnocení, jako jsou hodnocená jednotka, hodnoticí panely a pět dimenzí hodnocení. V této souvislosti se profesorka Moravcová detailněji věnovala vážení jednotlivých hodnoticích indikátorů. „Tímto vážením se dosáhne toho, že každá organizace bude hodnocena podle svého postavení a mise v systému VaV,“ zdůraznila.

V následné diskuzi se členové Rady vyjádřili kromě jiného ke struktuře institucionálního financování. Shodli se na doporučení upravit poměr složek institucionální podpory. Oproti Technopolisu, který ve své druhé dílčí zprávě počítá s 80 % blokového grantu a 20 % výkonnostní složky, navrhuje Rada přizpůsobit tento poměr na 70 % a 30 %. Vyšší výkonnostní složka by mohla posílit „tlak na lepší výkon“ výzkumných organizací, nastínil jednu z výhod RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc., člen Rady pro výzkum, vývoj a inovace.

Prezentaci a zápis ze zasedání Rady IPN Metodika přikládáme v příloze. Materiály ze všech setkání jsou k dispozici na tomto webu v sekci 'Rada projektu'.

(!)EDITOVAT

 

 
 
Dále by vás mohlo zajímat

ODBĚR AKTUALIT

E-mailem: nechte si zasílát aktuality z projektu přímo do své schránky.

RSS kanálem: odebírejte automaticky novinky přímo do své RSS čtečky.

rss ico

» NEWSLETTER

Vychází přibližně jednou za pět až šest týdnů a obsahuje důležité zprávy o dění v projektu, pozvánky na nadcházející události a upozornění na výstupy. > více
/ Archiv čísel1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Struktura webu IPN METODIKA

Mapa stránekKlávesové zkratkyRSS