Mgr. Romana Strnadová

Garant KA5

Vystudovala právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Od roku 2010 působí na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ve skupině III, tedy skupině, která mimo jiné odpovídá za realizaci vědní politiky státu, vykonává činnosti v souvislosti s přípravou a realizací programů výzkumu a vývoje, včetně vyhodnocování výsledků projektů a programů, navrhuje pravidla a zabezpečuje poskytování podpory specifického vysokoškolského výzkumu a v neposlední řadě spolupracuje s Radou pro výzkum, vývoj a inovace. Od počátku svého působení na MŠMT se Mgr. Strnadová aktivně podílí na legislativních pracích týkajících se oblasti výzkumu, vývoje a inovací, včetně způsobu hodnocení jak jednotlivých projektů a programů výzkumu a vývoje, tak hodnocení subjektů, jež výzkum a vývoj realizují, a způsobu financování těchto subjektů.

Jaký je podle Vás největší přínos projektu?

Sjednocení a zefektivnění hodnocení jednotlivých pracovišť, resp. institucí, které se výzkumem a vývojem zabývají, realizují jej a jsou tvůrci a nositeli nových poznatků, tedy vytvoření objektivní metodiky hodnocení jako stimulu pro zvýšení kvality ve VaVaI, která přinese větší zapojení do významných mezinárodních výzkumných aktivit a tím i zvýšení prestiže na mezinárodním poli pro jednotlivce i instituce.

Čím Vás osobně projekt oslovil?

Možností podílet se na systémových změnách hodnocení VaVaI, které by měly ČR přinést zvýšení prestiže v této oblasti, což souvisí i s cílem projektu- možností vytvořit takový systém hodnocení, který bude hodnotit především kvalitu.

(!)EDITOVAT

ODBĚR AKTUALIT

E-mailem: nechte si zasílát aktuality z projektu přímo do své schránky.

RSS kanálem: odebírejte automaticky novinky přímo do své RSS čtečky.

rss ico

» NEWSLETTER

Vychází přibližně jednou za pět až šest týdnů a obsahuje důležité zprávy o dění v projektu, pozvánky na nadcházející události a upozornění na výstupy. > více
/ Archiv čísel1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Struktura webu IPN METODIKA

Mapa stránekKlávesové zkratkyRSS