Děkani se seznámili s projektem

seznameni_dekanu
05. listopad 2013

Děkani a proděkani chemických fakult českých a slovenských veřejných vysokých škol měli nedávno možnost blíže se seznámit s projektem Metodika. Na své každoroční zasedání, které se konalo ve dnech 10. - 11. 10. 2013 ve Velkých Karlovicích, pozvali prof. Ing. Jitku Moravcovou, CSc., aby je informovala o cílech a aktuálním stavu řešení projektu. Ve své přednášce navázala na člena RVVI prof. Jiřího Málka, který účastníky zasedání o den dříve seznámil se zásadami Metodiky hodnocení 2013.

Hlavní odborná garantka projektu kolegům z akademické obce vysvětlila, proč je projekt Efektivní systém hodnocení a financování výzkumu, vývoje a inovací v České republice potřeba. Mezi řadou důvodů mimo jiné poukázala na nutnost získat informace pro efektivní řízení výzkumných organizací a kvalitní zpětnou vazbu pro široké využití. Svou argumentaci garantka také podpořila odkazy na některé strategické dokumenty vlády ČR, jež změny v systému hodnocení a financování VaV doporučují. V neposlední řadě garantka také informovala  o výsledcích mezinárodního auditu výzkumu, vývoje a inovací (IPN Audit VaVaI), na jehož doporučení IPN Metodika navazuje.

Profesorku Moravcovou potěšil zájem kolegů o projekt při závěrečné diskusi. Příspěvky v debatě se týkaly zejména výhod a nevýhod nového systému hodnocení v porovnání se současným stavem a Metodikou 2013, veřejné zakázky s názvem Metodika hodnocení ve VaV a zásady financování a náročnosti postupu hodnocení výzkumných organizacích. Prezentaci prof. Moravcové si můžete přečíst v příloze této zprávy.

(!)EDITOVAT

 

 
 
Dále by vás mohlo zajímat

ODBĚR AKTUALIT

E-mailem: nechte si zasílát aktuality z projektu přímo do své schránky.

RSS kanálem: odebírejte automaticky novinky přímo do své RSS čtečky.

rss ico

» NEWSLETTER

Vychází přibližně jednou za pět až šest týdnů a obsahuje důležité zprávy o dění v projektu, pozvánky na nadcházející události a upozornění na výstupy. > více
/ Archiv čísel1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Struktura webu IPN METODIKA

Mapa stránekKlávesové zkratkyRSS