Úspěšné zakončení kurzu Hodnocení vědy a výzkumu v teorii a praxi

Úspěšné zakončení kurzu Hodnocení vědy a výzkumu v teorii a praxi
15. červenec 2015

V květnu tohoto roku proběhly obhajoby závěrečných prací účastníků kurzu „Hodnocení vědy a výzkumu v teorii a praxi“, který byl realizován od října 2014 do května 2015 v prostorách Národní technické knihovny a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v Praze. Cílem kurzu bylo poskytnout zájemcům široké znalosti v oblasti hodnocení vědy a výzkumu, a to jak v teoretické oblasti založené na nejlepší zahraniční praxi, tak v praktických dovednostech nutných pro budování, organizaci a koordinaci institucionálního zázemí hodnocení vědy a výzkumu.

Více než 25 účastníků a účastnic mělo možnost proniknout hlouběji prostřednictvím sedmi vzdělávacích modulů do oblastí jako např. vědní politika v ČR a v mezinárodním srovnání;  scientometrie;  organizace, řízení a financování systému VaVaI v ČR a mnohých dalších. Lektory a lektorkami kurzu byli odborníci z  domácích i zahraničních institucí, kteří se buď hodnocením vědy a vědní politikou přímo odborně zabývají (TC AV ČR, NIFU, JOANNEUM, CSVŠ), nebo významní vedoucí pracovníci z agentur a výzkumných organizací s bohatou praxí v této oblasti (AV ČR, RVVI, ÚOCHAB, Wissenchafstrat (DE) ad.). 

Přinášíme vám úspěšně obhájené závěrečné práce všech účastníků kurzu, které pojednávají o nejrůznějších problémech hodnocení vědy a výzkumu, jež jsou v mnohých případech prvním zpracováním dané problematiky v České republice.

 

Závěrečné práce

(!)EDITOVAT

 

 
 
Dále by vás mohlo zajímat

ODBĚR AKTUALIT

E-mailem: nechte si zasílát aktuality z projektu přímo do své schránky.

RSS kanálem: odebírejte automaticky novinky přímo do své RSS čtečky.

rss ico

» NEWSLETTER

Vychází přibližně jednou za pět až šest týdnů a obsahuje důležité zprávy o dění v projektu, pozvánky na nadcházející události a upozornění na výstupy. > více
/ Archiv čísel1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Struktura webu IPN METODIKA

Mapa stránekKlávesové zkratkyRSS