/ Návrh metodiky hodnocení ve VaV a zásad financování

Zásady institucionálního financování

< zpět

Závěrečná zpráva 2 / ZÁSADY INSTITUCIONÁLNÍHO FINANCOVÁNÍ

Závěrečná zpráva 2 je jednou ze tří Závěrečných zpráv studie zabývající se přípravou Metodiky hodnocení a zásad financování systému výzkumu a vývoje v České republice. Zpráva popisuje nové zásady pro institucionální financování výzkumných organizací (VO).

 

V kapitole 2 zpráva předkládá přehled východisek pro přípravu nových zásad financování, tj. shrnutí řízení VaV a postupů pro institucionální financování v zahraničí (podkapitola 2.1), jakož i stávající systém financování v České republice a jeho slabé i silné stránky (podkapitola 2.2). Technopolis uzavřel kapitolu zasazením českého systému do mezinárodního kontextu a identifikováním některých doporučení, které lze využít při návrhu nového systému financování. Ve třetí kapitole jsou navrženy nové zásady pro institucionální financování výzkumných organizací v České republice. 

Zpráva vychází ze souboru analýz, které jsou obsaženy v následujících podkladových zprávách (Background Reports – BR): 

 

(!)EDITOVAT

 

 

BR 6 / Řízení VaV a systémy institucionálního financování výzkumu v mezinárodní praxi

R&D governance and institutional funding in international practice

This report constitutes a background report to the Final report 2 – The Institutional Funding Principles. It collects the outcomes of the analyses related to the R&D governance and funding systems in international practice ('comparator' countries: Austria, the Netherlands, Norway, Sweden and the UK). It sets the context for the study team's reflections on the strength and weaknesses of the current institutional funding system in the Czech Republic and especially for the proposed revision of the funding principles.

(!)EDITOVAT

BR 8 / Předběžné (ex-ante) posouzení navrhovaného systému hodnocení

Ex-ante assessment of the proposed funding system

This report constitutes a background report to the Final report 2 – The institutional funding principles. It describes the processes and tools as well as the outcomes of the study activities related to the following objectives:

  • To develop RO models for assessing the impacts of the proposed funding system across several years.
  • To conduct an impact assessment of the proposed funding schemes
(!)EDITOVAT
(!)EDITOVAT

ODBĚR AKTUALIT

E-mailem: nechte si zasílát aktuality z projektu přímo do své schránky.

RSS kanálem: odebírejte automaticky novinky přímo do své RSS čtečky.

rss ico

» NEWSLETTER

Vychází přibližně jednou za pět až šest týdnů a obsahuje důležité zprávy o dění v projektu, pozvánky na nadcházející události a upozornění na výstupy. > více
/ Archiv čísel1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Struktura webu IPN METODIKA

Mapa stránekKlávesové zkratkyRSS